6 stycznia 2014 r. Turnioki zagrali z Orkiestrą Symfoniczną w Katedrze Zamojskiej.

6 stycznia 2014 r. o godz. 19.30 odbył się Koncert Noworoczny w Zamojskiej Katedrze. koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namyslowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka w Zamościu i gościem specjalnym Zespołem Góralskim ; Tutnioki”. W w programie wykonano znane i nieznane kolędy góralskie.
Koncert Noworoczny odbył się pod patronatem BISKUPA DIECEZJI ZAMOJSKO-LUBACZOWSKIEJ MARIANA ROJKA i PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ MARCINA ZAMOYSKIEGO.

Jeżeli chcecie państwo poczuć klimat, gór, usłyszeć dźwięki które przeniosą was w bezkresy górskich hal i wierzchołki szczytów to twórczość zespołu Turnioki jest tego najlepszym gwarantem. Zespół łączy muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, rozumiejąc potrzeby odbiorcy i czerpiąc radość wspólnego muzykow ania , która emanuje ze sceny.
Folk góralski Turnioki łączą, przede wszystkim, z muzyką rockową – z całym wachlarzem jej odmian, swobodnie poruszając się miedzy wirtuozowską estetyką Van Halen’a z jednej strony, jazz- rockiem, rapem, reggae z drugiej, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie.
Skład zespołu:
Anna Malacina – śpiew
Arkadiusz Wiech – gitara, śpiew, autor muzyki i teksów, aranżacja całości
Leszek Wiśniowski – flet poprzeczny, saksofon tenorowy-
Bartłomiej Marduła – skrzypce

Piotr Gołębiowski – gitara basowa
Damian Kocur – instrumenty klawiszowe, śpiew

Michał Baraniewicz – perkusja
info.Turnioki.pl


Zapraszamy na fotorelację.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *