57 Ogólnopolski Wysoko kwalifikowany Rajd Pieszy im. gen. Mikołaja Wisznickiego

57 Ogólnopolski Wysoko kwalifikowany Rajd Pieszy im. gen. Mikołaja Wisznickiego 

57 OWRP- Ogólnopolski Wysoko kwalifikowany Rajd Pieszy to 3 trasy po prawie 300 km, z Tomaszowa Lubelskiego,Biłgoraja i Janowa Lubelskiego. Każda trasa ma inny kolor koszulki! i metalowy emaliowany znaczek. Uczestników mamy ok 220, dostają też sporo materiałów krajoznawczych oraz najnowsze mapy Roztocza. Przychodzimy do Zamościa 22 lipca późnym popołudniem. Zakończenie 23 lipca w Zamościu na hali OSIR-u ok 12-13.Będzie grochówka wojskowa, występ zespołu ludowego i wręczenie nagród laureatom konkursu krajoznawczego.

Turyści z całej Polski i Niemiec, większość uczestniczy od wielu lat. Ja chyba już 25 raz, zaczynalem jako elew TSWL-u w 1974 roku, jako turysta w 1976 na Radomskim OWRP.

Zwiedzają najciekawsze zakątki Roztocza. Dziennie z plecakiem pokonują średnio od 20 do 30 km. Prawie codziennie rozbijamy namioty, najczęściej koło szkół i stadionów.

Patronat honorowy;Marszałek w. Lubelskiego, Starosta Zamojski, Prezydent Miasta Zamość, Urząd Gminy Zamość. ( materiał Komandor Rajdu Janusz Kapecki )

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *