2 – maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej

2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej. Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004.

Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Zamościu rozpoczęły się na Rynku Wielkim o godz. 11,55, Odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej RP, odśpiewanie hymnu państwowego w asyście honorowej  żołnierzy 3 batalionu zmechanizowanego, przedstawicieli służb mundurowych, mieszkańców i zebranych turystów. Na Rynku Wielkim podniesiono również na masz flagę Zamościa przy odegraniu hejnału z wieży Ratusza.

Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk powiedział – w lutym 2004 r sejm zmienił ustawę o godle i barwach narodowych dodając takie święto, które od wielu, wielu lat było potrzebne w naszej historii.

Na zakończenie uroczystości Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wręczył flagi państwowe delegacjom ze szkół, przedszkoli i harcerzom .

Zamojski Dom Kultury o  godz. 11:00, na Rynku Wodnym przygotował  „Świat kolorowych herbów” plenerowy warsztat kreatywny dla dzieci.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *