Nowoczesne plafony led – czym się wyróżniają?

Nowoczesne plafony led, nazywane przez niektórych plafonierami, to idealny wybór w przypadku oświetlenia głównego, zwłaszcza sufitowego, chociaż świetnie sprawdzają się także jako oświetlenie ścienne. Dają odpowiednią ilość światła, jednocześnie mając niski pobór prądu, co w efekcie pozwala stworzyć wyjątkowe wnętrze bez późniejszych wysokich rachunków.

Takie plafony mają wiele zalet. Wyróżniają się również prostym designem, który świetne wpasowuje się do każdego wnętrza, a do tego mogą dawać różne efekty specjalne, sprawiając, że to w prosty sposób nabierze wyjątkowego charakteru.

Dają dużo światła, a przy tym mają niewielki pobór prądu

Plafony led z reguły używane są jako oświetlenie sufitowe. Wszystko za sprawą tego, że dają dużo światła. Wiele modeli ma nominalny kąt świecenia wynoszący 360 stopni. Oczywiście w razie potrzeby można wybrać taką plafonierę, która będzie świecić pod kątem 110, 120, 150 albo 180 stopni.

Na to jak świeci plafon wpływa również moc znamionowa. Ta może wynosić aż 72W, chociaż najczęściej spotykanymi plafonierami są te o mocy 12, 18 i 24W. Znamionowy strumień świetlny, na który również warto zwracać uwagę przy wyborze oświetlenia może wynosić od 560 lumenów, aż do 6000 lumenów. Ponadto, może być on różny w przypadku plafonów z regulacją barwy światła. Dla przykładu, przy barwie neutralnej może wynosić 2400 albo 2800 lumenów, a przy barwie ciepłej i zimnej 1200 albo 1400 lumenów.

Nowoczesne plafony led dają dużo światła, dlatego też cześć producentów daje możliwość ich ściemniania. W końcu nie zawsze wnętrze musi być tak dobrze oświetlone. Niekiedy potrzebne jest jedynie subtelne światło, które ma dawać klimat. Przy wyborze takiej plafoniery, w danym pomieszczeniu nie ma konieczności montowania innych lamp. Są one niezwykle funkcjonalne.

Mogą dawać efekty specjalne

Nowoczesne plafony led to zupełnie inne oświetlenie aniżeli to, które dotychczas kojarzyło się z plafonierami czy oprawami domowymi i biurowymi. Oprócz tego, że mają bardzo dobre parametry, przez co są niezwykle energooszczędne, to jeszcze bardzo dobrze wyglądają. Ich niezobowiązujący design docenia wielu projektantów wnętrz, decydując się na zastosowanie ich zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i komercyjnych.

Co jeszcze może zachwycać w przypadku nowoczesnych plafonów ledowych? To, że mogą dawać dodatkowe efekty dekoracyjne. Wśród dostępnych możliwości są gwieździste niebo, dekoracyjny świecący okrąg, fale pustyni czy też kryształki szklanego piasku. Dzięki efektowi gwieździstego nieba, wyjątkowy może stać się każdy pokój dziecięcy czy też sypialnia. Dekoracyjny świecący okrąg świetnie będzie wyglądał w salonie czy pokoju dziennym, a fale pustyni i kryształki szklanego piasku w korytarzu lub biurze.

Tego typu plafony mają możliwość zapamiętania ostatnich ustawień, a do tego mogą być sterowane systemem głosowym Amazon Alexa oraz Google Home, co idealnie wpisuje się w ideę smart home.

Sprawdź pełną ofertę plafonów LED w sklepie ELED.pl

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *