Mobilne kosze do segregacji odpadów w firmie

Proces sortowania odpadów na terenie dowolnej firmy – czy to w biurze, czy w hali magazynowej albo produkcyjnej, w restauracji albo w sklepie – może się znacznie różnić w zależności od profilu jej działalności. W niektórych przypadkach konieczne będzie zastosowanie nowych technik segregacji, w innych wystarczą tradycyjne pojemniki na odpady. Niewątpliwie jednak znacznym ułatwieniem są pojemniki mobilne, czyli wyposażone w zestaw kółek ułatwiających ich przemieszczanie.

Wolnostojące kosze na śmieci

Najbardziej tradycyjne i najczęściej stosowane rozwiązanie w procesie segregacji, czyli stojące osobno kosze na śmieci, nie zawsze się już sprawdza. W firmach, gdzie generowanie odpadów jest bardzo duże, a one same różnorodne i nienadające się do składowania w jednym koszu, pojedyncze pojemniki na odpady nie zdadzą egzaminu. Nie tylko będą się szybko zapełniać, ale i późniejsza segregacja będzie bardzo utrudniona i czasochłonna. Z tego powodu przedsiębiorcy mogą zastosować gotowe zestawy pojemników na odpady. Są oznaczone odpowiednimi nalepkami lub kolorami, co ułatwia sortowanie. Dzięki zaś występowaniu w jednolitym zestawie ich obsługa, czyli opróżnianie i czyszczenie, są znacznie praktyczniejsze. W sytuacjach, gdy trzeba je przenieść w inne miejsce, gdzie jest akurat większe zapotrzebowanie na puste kosze, przydadzą się specjalne wózki do ich transportu.

Mobilne wózki na pojemniki

To przydatne i funkcjonalne akcesorium wspomagające utrzymanie czystości na terenie firmy, z którego korzystać mogą przede wszystkim ekipy sprzątające. Można na nich ustawić nawet kilka pojemników, co jest dużym ułatwieniem zwłaszcza w dużych firmach z ogromną przestrzenią, na której trzeba zachować porządek. Mobilne wózki doskonale nadają się do galerii handlowych, wielkopowierzchniowych sklepów, kin, ale też na hale przemysłowe i magazynowe. Intuicyjne działanie wózka wspomagane skrętnymi kołami umożliwia jego prostą obsługę bez użycia większej siły. Mobilne wózki na pojemniki do segregacji śmieci są wręcz niezastąpione na stołówkach czy w kuchniach: pozwalają na szybką segregację odpadów oraz bezproblemowe opróżnianie worków wypełnionych śmieciami.

Stacje do segregowania odpadów

Ciekawą i bardzo praktyczną odmianą mobilnych pojemników na odpady są stacje do segregowania śmieci. Z wyglądu przypominają wysoką i wąską szafę z szufladami lub zamykanymi półkami; posiadają od dwóch do kilki klap, za którymi ukryte są wbudowane lub wymienne pojemniki do segregacji. Stacje można dodatkowo wyposażyć w oznaczenia pomagające w prawidłowym sortowaniu odpadów. Otwory wrzutowe lub ruchome klapy na zawiasach umożliwiają szybkie pozbycie się śmieci bez konieczności dotykania pojemników. W większości modeli stacji do segregowania odpadów https://www.ajprodukty.pl/czystosc-i-srodowisko/segregacja-odpadow/6204205.wf wyposażone są one również w mobilne kółka do transportu albo specjalne uchwyty do przenoszenia. Stacje są łatwe w obsłudze i opróżnianiu, a dzięki pełnej zabudowie nie przepuszczają na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów ze środka.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *