Jak wybrać najlepszą polisę na życie?

Możesz zawsze cieszyć się dobrym zdrowiem i mieć udane życie zawodowe. Może jednak zdarzyć się, że los pokrzyżuje twoje plany i będziesz potrzebować pomocy. Jak przygotować się na taką sytuację? Wybierając dobrą polisę na życie. Podpowiadamy, jak się ubezpieczyć, aby zawsze mieć „miękkie lądowanie” i zapewnić godny byt swojej rodzinie.

Dlaczego potrzebujesz polisy na życie?

Uprawiasz sport, jesteś w świetnej formie, wyniki twoich badań medycznych są wzorowe. Niestety i ciebie może nie ominąć wypadek. Potknięcie się na schodach, upadek z drabiny podczas wymiany żarówki czy poślizgnięcie się na mokrej podłodze w łazience może zdarzyć się najostrożniejszej osobie. Jak pewnie wiesz, taki nieszczęśliwy traf może skutecznie pokrzyżować twoje plany – związane z życiem zawodowym i rodzinnym.

Kiedy przyda ci się polisa na życie?

Ubezpieczenie jest po to, aby zminimalizować skutki takich nieprzewidzianych, niefortunnych zdarzeń. Polisa na życie może zapewnić wypłatę odszkodowania (czyli bardzo potrzebnych ci wtedy pieniędzy), gdy:

  • na skutek wypadku – w domu, w pracy lub na spacerze czy na wakacjach – odniesiesz poważniejsze obrażenia (np. złamiesz nogę, rękę, doznasz wstrząsu mózgu);
  • cię zabraknie – po walce z chorobą czy w wyniku nieszczęśliwego wypadku na drodze. Wtedy odszkodowanie otrzymają twoi najbliżsi – beneficjenci polisy na życie
  • urodzi ci się dziecko;
  • stracisz pracę;
  • poważnie zachorujesz.

Twoja polisa na życie to bezpieczeństwo finansowe dla ciebie i twoich najbliższych. Jeżeli stracisz pracę, będziesz potrzebować kosztownego leczenia lub gdy cię zabraknie, nie ucierpi na tym standard życia twojej rodziny. Odszkodowanie z dobrego ubezpieczenia pokryje koszty zabiegów medycznych, czy zapewni regularne wpływy na konto, gdy nie będziesz pracować.

Najtańsze ubezpieczenie na życie = najlepsza polisa?

Nie zawsze. Pamiętaj, że niższa składka oznacza:

  • węższy zakres ochrony – tania polisa może np. nie gwarantować pokrycia kosztów skomplikowanych zabiegów medycznych i wypłaty odszkodowania, gdy będzie ci potrzebna rehabilitacja;
  • niższą sumę ubezpieczenia – jest to kwota, na którą jest ubezpieczone twoje życie. Może ona wynosić 20 tys. zł lub 200 tys. zł. Odszkodowanie za złamanie ręki czy zwichnięcie nogi będzie zawsze konkretnym procentem od tej kwoty (informacje o tym są wskazane w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

Miej na uwadze, że jeżeli zdecydujesz się na drogie, kompleksowe ubezpieczenie o szerokim zakresie, to musisz zawsze mieć pieniądze na składkę. Jeżeli jej nie opłacisz, to z ochrony i wypłaty odszkodowania. Dlatego przemyśl, czy dana polisa nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla twojego budżetu. Znajdź taką, która będzie złotym środkiem – między twoimi możliwościami finansowymi, a jak najszerszym zakresem ochrony. W poszukiwaniach może pomóc ci Internet. Zajrzyj np. na ubezpieczenie na życie online – ranking.

Trzy kroki do tego, aby szybko znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie

1. Zastanów się, ile chcesz wydawać na polisę

Niech będzie to przyjazna dla twojego portfela kwota, którą jesteś w stanie płacić co roku lub co miesiąc. Przemyśl, czy twój miesięczny budżet nie ucierpi, jeżeli będziesz regularnie wydawać na polisę 200 lub 70 zł. Płacenie składki nie powinno być dla ciebie niemiłym obowiązkiem. Masz czuć, że robisz coś dobrego – dla siebie i swojej rodziny.

2. Dobrze przemyśl, jakiego zakresu ochrony potrzebujesz

Spłacasz kredyt hipoteczny? Niech twoja polisa obejmuje ubezpieczenie od utraty dochodu. Dzięki temu, kiedy stracisz pracę, nie zostaniesz na „finansowym lodzie”. Będziesz mieć środki, aby regulować swoje zobowiązania, a w tym ratę za mieszkanie. Unikniesz poważnych problemów i będziesz móc na nowo, spokojnie ułożyć swoje życie zawodowe.

Pamiętaj też, że nawet najzdrowsi ludzi chorują. Nowotwory i udary zdarzają się także młodym ludziom. Nie ryzykuj – niech twoje ubezpieczenie będzie kompleksowe i zapewni wypłatę odszkodowania zarówno, gdy zachorujesz, jak i ucierpisz w wypadku.

3. Skorzystaj z internetowych wyszukiwarek ubezpieczeń

Wiesz już, czego chcesz i ile pieniędzy możesz wydać? To świetnie! Skorzystaj z intuicyjnego kalkulatora ubezpieczeń na życie online. Wystarczy, że uzupełnisz tam kilka informacji na swój temat (datę urodzenia, zawód, miejsce zamieszkania), a rozpoczniesz najszybsze i najskuteczniejsze poszukiwania szytej na twoją miarę polisy. Już wkrótce zobaczysz listę ubezpieczycieli i ich ofert.

Porównasz ceny, zakresy ubezpieczeń w zaledwie kilka minut. Samą umowę możesz zawrzeć online. Kilka kliknięć zapewni tobie i twojej rodzinie spokój i pomoc w tarapatach.

Czy polisa na życie to dziś must have? Zdecydowanie tak. Jednak nie wystarczy poznać ofertę jednego ubezpieczyciela, aby być pewnym podjęcia najlepszej decyzji. Dlatego szukaj ubezpieczenia w Internecie. Nie umknie ci żadna atrakcyjna oferta, a dzięki intuicyjnej wyszukiwarce znajdziesz polisę na miarę twoich potrzeb. Taką, które nie zrujnuje twojego budżetu, a także będzie optymalnym zabezpieczeniem oraz poduszką bezpieczeństwa dla ciebie i twoich najbliższych.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *