Zamość w Rankingu bogactwa samorządów

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” po raz kolejny przygotowało ranking zamożności samorządów. Powstał on w oparciu o ubiegłoroczne dochody samorządów, które podzielono przez liczbę ludności.

Metoda obliczania wskaźnika użytego w rankingu jest identyczna jak w ubiegłych latach, ale pominięto w niej wpływy z dotacji celowych, które w okresie intensywnego korzystania z funduszy unijnych mają chwilowy, ale bardzo silny wpływ na wielkość dochodów. Województwo lubelskie znalazło się w im poza najlepsza 10-tką zajmując 13. Lokatę. Również poza najlepszą dziesiątką uplasowała się sama stolica naszego województwa, bo Lublin zajął 15. miejsce.

Jeżeli chodzi o nasze miasto Zamość w kategorii miast na prawach powiatu utrzymał lokatę z ubiegłorocznego rankingu czyli pozycję 14 z dochodem 4686,09 zł. Dodajmy, że w 2016 roku był na 19 pozycji.

W zestawieniu bogactwa powiatów powiat zamojski trafił na 310 miejscu (509,89 zł), gmina wiejska Zamość w zestawieniu gmin z całej Polski na 1476 Zamość (2552,37 zł).

Pełny ranking znajdziecie TUTAJ

http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/07_2019/Ranking_-_Zamoznosc_samorzadow_2018-ok.pdf
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *