Zamojski Zakład Karny z pomocą dla potrzebujących dzieci

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Zamościu nie pozostają obojętni na trudną sytuację dzieci wychowywanych przez rodziny zastępcze oraz pochodzące z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo – wychowawcze.

Załoga zamojskiej jednostki penitencjarnej wielokrotnie okazywała solidarność z osobami potrzebującymi wsparcia. Nie inaczej było i tym razem. Pomysł wsparcia dzieciaków z rodzin przeżywających trudności wychowawcze w Zamościu nie jest nowy. W minionych latach jednostka wspierała pomocą rzeczową Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu. Także i teraz za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Zamościu oraz oddziału zewnętrznego, zakupiono artykuły żywnościowe z przedłużonym terminem spożycia, słodycze i inne artykuły pierwszej potrzeby. Trafią one bezpośrednio do rodzin sprawujących pieczę zastępczą, w formie paczek.

Na ręce Dyrektora Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu Wojciecha Buczkowskiego, przekazania zakupionych produktów dokonał dyrektor zakładu karnego w Zamościu ppłk Jacek Zwierzchowski.

(inf. i fot. mjr Maciej Baniak, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *