Zamojska policjantka Mistrzynią Polski Policji

Monika Mazur policjantka zamojskiej komendy z sukcesem zakończyła kolarskie zmagania w wyścigu „Majka Gran Fondo 2023”. Podczas Mistrzostw Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz Mistrzostw Polski Policji ze startu wspólnego wywalczyła miejsca ma podium. Ze startu wspólnego w kategorii kobiet Monika Mazur dojechała do mety jako pierwsza zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Policji. Została też Wicemistrzynią w jeździe indywidualnej na czas.

W dniach 6 i 7 maja bieżącego roku w Dobczycach i Myślenicach odbyły się międzynarodowe wyścigi „Majka Gran Fondo 2023” pod patronatem medalisty olimpijskiego Rafała Majki. Impreza wchodzi w skład prestiżowej serii wyścigów organizowanych pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W ramach wyścigu rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Policji. Wśród rywalizujących policjantów była również Monika Mazur funkcjonariuszka zamojskiej jednostki Policji. Zmagania podzielone zostały na dwa etapy.

Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start i meta znajdowały się w centrum Dobczyc. W tym wyścigu Monika Mazur zajęła II miejsce.

Natomiast w niedzielę, 7 maja w wyścigu ze startu wspólnego na ciężkiej górzystej trasie wokół Myślenic nasza koleżanka Monika Mazur do mety dojechała jako pierwsza i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Policji kobiet.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli przedstawiciele organizatorów oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Podczas ceremonii rozdania nagród obecny był również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, który ramię w ramię z innymi zawodnikami startował w wyścigu.

Naszej koleżance Monice Mazur serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *