KONCERT SYMFONICZNY w Niedzielę Palmową

W Kościele O. Franciszkanów w Niedzielę Palmową, 09 kwietnia 2017 o godz. 19:15 odbył się  KONCERT SYMFONICZNY Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka oraz zaproszonych na ten wyjątkowy koncert gości;  Agata Kielar – Długosz – flet, Łukasz Długosz – flet

W programie zebrana publiczność mogła wysłuchać;
1. Koncert na 2 flety – Albert Franz Doppler
2. IV Symfonia Tragiczna – Robert Schumann
3. Suita Jesus Christ Superstar – Andrew Lloyd Webber

Agata Kielar– Długosz uznana polska flecistka, absolwentka studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze oraz Yale University w New Haven. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. W ramach stypendium Erasmus doskonaliła również swoje umiejętności Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz na wielu mistrzowskich kursach fletowych.

Łukasz Długosz uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów.Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven.

Jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych w tym tak prestiżowych jak: 8.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Carla Nielsena w Odense, 1.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Theobalda Böhma w Monachium oraz 5.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *