X Tydzień Biblijny i II Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Od 15 do 22 kwietnia w Kościele katolickim w Polsce przeżywać będziemy X Tydzień Biblijny. Jest to inicjatywa Dzieła Biblijnego w Polsce, której głównym celem jest propagowanie czytania Słowa Bożego – tłumaczy ks. dr Sławomir Korona, wicemoderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Wraz z trwającym Tygodniem Biblijnym odbywać się będzie w wielu ośrodkach duszpasterskich i kulturalnych w całej Polsce II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Ma ono zwrócić nasza uwagę na konkretną biblijną księgę. Przedmiotem lektury będzie List św. Pawła II Rzymian i Księga Przysłów. Narodowe Czytanie odbywać się będzie w kontekście setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W obchody Tygodnia Biblijnego włącza się także Książnica Zamojska i zamojskie szkoły. We wtorek (17.04) o godz. 16:00 w Czytelni Książnicy odbędzie się panel dyskusyjny, zatytułowany ‘I zgromadzi ich spośród języków, ludów i narodów. Miejsce i rola Pisma Świętego w wielokulturowym społeczeństwie’.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *