Wystawa pokonkursowa Zdjęcie Roku 2023 w Galerii Fotografii Ratusz

W Galerii Fotografii Ratusz (Rynek Wielki 13), w piątek, tj. 15 grudnia o godzinie 16:30 odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej Zdjęcie Roku 2023 w kategorii osób dorosłych, podczas którego zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Zamojski Dom Kultury.

Konkurs był skierowany do wszystkich fotografujących i odbywał się w dwóch kategoriach: młodzieży i dorosłych.

Na konkurs wpłynęło 140 zgłoszeń, co w sumie dało 366 fotografii. Kryteria regulaminowe w kategorii dorosłych spełniło 308 fotografii.

Jury konkursu w składzie: Andrzej Pogudz – przewodniczący Jury, fotograf, prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, Dariusz Łukasik – członek Jury, artysta plastyk, pracownik Zamojskiego Domu Kultury, Wojciech Kapuściński – członek Jury, fotograf, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, kurator Galerii Fotografii Ratusz, Piotr Komajda – członek Jury, fotograf, członek zarządu Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Agata Jaworska – Pogudz – fotograf, plastyk o specjalności techniki graficzne, architekt; po zapoznaniu się z pracami zgłoszonymi na konkurs „Zdjęcie Roku”, postanowiło, że tytuł Zdjęcie Roku w kategorii „Dorośli” i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł otrzymał Bogacz Robert za pracę Przyjaciele. / info i foto. ZTF

Konkurs oraz wystawa pokonkursowa zostały zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zamość.

O wszystkich nagrodzonych pisaliśmy TUTAJ

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *