“Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze” podsumowany

Z udziałem dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Lublinie Doroty Lachowskiej, prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” Damiana Miechowicza i prezesa PTTK O/Zamość Edwarda Słoniewskiego, odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano nową mapę rowerową „Zamość i Roztocze Green Velo”.

– Dlaczego zdecydowaliśmy się na projekt rowerowy wspólnie z LROTem? Dlatego, że obserwujemy stały wzrost zainteresowania turystyką rowerową w mieście. Najlepiej widać to na przykładzie wypożyczalni rowerowej prowadzonej przez Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, które z roku na rok odnotowuje coraz więcej wypożyczeń. Można to również zauważyć przy zamojskich hotelach, niejednokrotnie widzieliśmy, że podjeżdża bus z turystami, a tuż za nim pojawia się kolejny- wiozący rowery- mówił prezes LOT i dyrektor wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość  Damian Miechowicz.

Zdaniem dyrektor LROT Doroty Lachowskiej, powstające w województwie szlaki rowerowe, to bardzo ważna inicjatywa.

– Mody, które powstają na uprawianie różnego rodzaju turystyki, często są wygenerowane poprzez działania promocyjne. 20 mln zostało wydanych na promocję Szlaku Green Velo i wszystkich atrakcji na tym szlaku, to tak naprawdę wywołało ogromne zainteresowanie naszym regionem: Roztoczem, Polesiem, a Polska jest postrzegana jako kraj przygotowany do uprawiania turystyki rowerowej- mówiła dyrektor na spotkaniu z dziennikarzami.

Jak zauważa Przemysław Łączkowski- właściciel wypożyczalni rowerów w Zwierzyńcu, szlak Green Velo przyciąga coraz więcej rowerzystów. Jedni chcą tylko pokonywać kilometry, inni łączą to z noclegiem i zwiedzaniem regionu. Warto zauważyć, że szlak wygenerował liczne „atrakcje dodatkowe”, np. wypożyczalnie kajaków, stoiska z daniami regionalnymi, które zazwyczaj położone są w bliskim sąsiedztwie Green Velo.

Nowa mapa rowerowa będzie dostępna m.in. w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu. LOT planuje przetłumaczenie mapy również na język angielski.

Projekt “Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze” został zrealizowanydzięki Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach Budżetu Obywatelskiego “Współpraca Procentuje” na 2018 rok.

 (inf. i fot. Lokalna Organizacja Turystyczna “Zamość i Roztocze”)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *