Szkoły bez lekcji – ruszył strajk nauczycieli

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj czyli 8 kwietnia, rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. O strajku głośno było we wszystkich mediach ogólnopolskich.

W strajku uczestniczą nauczyciele: przedszkoli, szkół podstawowych (także tych z oddziałami gimnazjum)  i szkół ponadgimnazjalnych. Placówki są otwarte, nauczyciele są obecni, ale nie prowadzą lekcji. Na razie nie wiadomo  dokładnie, które szkoły oraz ilu nauczycieli  uczestniczy w strajku.

Jak powiedziała nam Barbara Krawczyk, z zamojskiej delegatury lubelskiego Kuratorium Oświaty

„zamojska delegatura nie otrzymała dyspozycji z Kuratorium, aby gromadzić takie informacje. Jeżeli tylko otrzyma taką dyspozycję natychmiast jest w stanie to zrobić”.

Według danych z kontakt24.tvn24.pl wiemy, że na pewno w strajku uczestniczy: II Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa nr 2.

Według wcześniejszych danych, publikowanych jeszcze w II połowie marca, uczestnictwo w strajku po przeprowadzonym referendum  deklarowało 28 placówek z terenu naszego miasta.

Dyrektorzy niektórych szkół już wcześniej zasygnalizowali rodzicom możliwość wystąpienia strajku.

Taki apel jeszcze 2 kwietnia około godz. 14 wystosowała do rodziców za pośrednictwem dziennika elektronicznego dyrektor jednej z zamojskich podstawówek:

„Informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. istnieje realne wystąpienie strajku nauczycieli. Z uwagi na to, że przystąpienie do strajku deklaruje ponad 90% nauczycieli naszej szkoły, nie będzie możliwa realizacja zajęć lekcyjnych, jedynie sprawowanie opieki nad uczniami i to w bardzo ograniczonym zakresie. Bardzo proszę Rodziców o przeanalizowanie zaistniałej sytuacji, która może mieć miejsce w naszej szkole od dnia 8 kwietnia i w miarę możliwości zapewnienie swoim dzieciom bezpieczeństwa. Jednocześnie , zmuszona jestem Państwa poinformować, że zajęcia świetlicowe również mogą się nie odbywać, jedynie sprawowanie opieki nad uczniami i w związku z tym opieka ta może być sprawowana  jedynie w godzinach 7.00 – 15.00. Bardzo przepraszamy Państwa za możliwe utrudnienia i jednocześnie prosimy o zrozumienie bardzo trudnej dla nas sytuacji.”

Liczbę placówek oraz nauczycieli strajkujących aktualnie ustala organ prowadzący, jakim jest Urząd Miasta Zamość. Jeżeli tylko te dane zostaną nam udostępnione przekażemy je naszym Czytelnikom.

Advertisements

One thought on “Szkoły bez lekcji – ruszył strajk nauczycieli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *