Straż Miejska ostrzega…

„W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych – rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów. […]. Liczymy na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epedemii”- to treść komunikatu, jaki od dziś (23.03.) można usłyszeć z głośników radiowozu zamojskiej Straży Miejskiej. Jeśli patrol zauważy skupiska ludzi, wezwie do rozejścia się.

Strażnicy przez megafon przypominają mieszkańcom, że nie powinni opuszczać swoich domów, ponieważ mimo wielu apeli i próśb o pozostanie w miejscu zamieszkania, wciąż zbyt wiele osób gromadzi się w miejscach publicznych i lekceważy zagrożenie zarażenia się koronawirusem.

W Zamościu od ubiegłego tygodnia zamknięte są place zabaw, siłownie zewnętrzne i inne obiekty sportowo- rekreacyjne, a patrole Straży Miejskiej sprawdzają czy mieszkańcy nie łamią tego zakazu. Odwiedzają również miejsca, w których najchętniej przebywa młodzież

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *