Sprzedaż podrobionej odzieży na giełdzie w Mokre

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej zabezpieczyli blisko 2000 sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Zatrzymali też 42-letniego właściciela towaru, który handlował podrobioną odzieżą na giełdzie w miejscowości Mokre. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Okazało się, że towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich znaki zostały użyte bezprawnie. Policjanci zabezpieczyli prawie 2000 sztuk ubrań z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego 42-letni właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Zgodnie z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *