Sensacyjny wynik Suchowiczteam

Zespół juniorek UKP Suchowiczteam od bieżącego sezonu rywalizuje w Wojewódzkich Mistrzostwach Juniorek Młodszych LZPN. Po rozegraniu trzech ”jesiennych” turniejów ligowych, z udziałem siedmiu zespołów – tabela przedstawia się następująco:
1.AZS B.Podlaska    18    36:3
2.UKP Suchowiczteam  13     21:6
3.KKS Kinga Krasnystaw 12      17:10
4.Unia Lublin    9       14:9
5.Perły Lublin    7       11:14
6.LKS Wierzchowiska   1     4:29
7.Avia Świdnik      1      2:28
Juniorki z drużyny Wojciecha Suchowicza zanotowały następujące wyniki: Wierzchowiska 6:0, Perły 1:1, Kinga 7:3, Unia 3:1, AZS 0:2, Avia 4:1.

Dwa pierwsze zespoły awansowały do Centralnej Ligi Juniorek U-15 ,wśród przedstawicieli naszego województwa oprócz AZS B.P. znalazł się Suchowiczteam Wólka Panieńska. Rywalizacja odbywać się będzie na wiosnę w grupie : Małopolska, Podkarpacie, Świętokrzyskie i Lubelszczyzna, po dwóch przedstawicieli.

Rozgrywki będą prowadzone przez Polski Związek Piłki Nożnej..Równolegle do rywalizacji ogólnopolskiej , prowadzone będą również rozgrywki ”wiosenne” o Mistrzostwo Lubelskiego Związku Piłki Nożnej..
Dla Suchowiczteam jest to największe osiągnięcie w dwuletniej historii klubu. Na szczeblu centralnym występują najbardziej uznane marki piłkarstwa kobiecego , tak więc w tym gronie zamojskie piłkarki będą absolutnym beniaminkiem. Jest to dla nas bardzo duże wyzwanie, ale i radość że warto mieć pasję i dążyć do celu, nikt przed Suchowiczteamem z Zamojszczyzny nie zakwalifikował się do rozgrywek juniorskich na etapie centralnym , tak u chłopców i jak i u dziewcząt.W zespole trenują w większości dziewczęta młodsze od rocznika wiodącego /2005/. Dziewczyny ogrywają rocznik 2006 i 2007 tak aby to doświadczenie przyniosło efekt za rok, dwa. Najwięcej bramek w rundzie jesiennej zdobyła Jagoda Wróbel – 11. Natomiast w najważniejszym , decydującym o awansie meczu z Avią , łupem bramkowym podzieliły się: Jagoda Wróbel,Karolina Muzyczuk,Natalia Kita i Maja Petryk.
Skład Suchowiczteam w rozgrywkach wojewódzkich: Wiktoria Ciurysek, Jagoda Mączka, Maria Terlecka, Amelia Małek, Karolina Muzyczuk, Maja Petryk, Karolina Bachanek, Aleksandra Bednarz, Milena Skiba, Roksana Kozłowska, Jagoda Wróbel, Natalia Kita, Klaudia Kołcon, Marta Sierkowska, Martyna Nowosad, Wiktoria Siekierda, Zuzanna Wilk. Kier. zespołu Marcin Siekierda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.