„Tylko” pięć medali na Mistrzostwach Europy w sumo

Na doyho węgierskiego miasta Szigetszentmiklos w dniach 26-29 września rozegrano Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w sumo, w których zamojscy zawodnicy z trzech klubów wywalczyli cenne trofea.
W kadetach Martin Sendłak z Legionu Zamość zdobył brązowy krążek w wadze do 65 kg. Pomyślnie rywalizację kończyli również juniorzy U18. W kategorii do 50 kg na trzecim miejscu sklasyfikowana została Marta Gruszkiewicz, z kolei Michał Sokołowski zdobył srebrny medal w kategorii do 90 kg.
Obydwoje trenują na co dzień w UKS Sorga Zamość. Jakby tego było mało, w turnieju drużynowym Michał Sokołowski wraz z reprezentacją Polski wywalczy kolejny, tym razem brązowy medal.
W drużynie kobiet walczyła natomiast Martyna Kłos z Lidera, również zdobywając brązowy medal.
Do zawodów zawodników przygotowywali trenerzy Ryszard Radliński – Sorga, Bartłomiej Wach – Legion i Sławomir Dudek – Lider. W przyszłym roku Mistrzostwa Europy w tych kategoriach wiekowych odbędą się w Rumunii.
Warto przypomnieć, że niedawno, podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Młodzieżowców w Tallinnie, zawodnicy UKS Sorga Zamość zdobyli aż pięć medali. ( materiał nadesłany)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *