„Przez pustynię i puszczę do Stepów Akermańskich” na ZLT

Już dzisiaj (5 lipca) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w muzyczno-literacką podróż zabiorą zamościan i turystów Krystyna Adamiec, Monika Rosca i Sergiu Bolgarin.

Będzie to podróż po Afryce i Europie Środkowo – Wschodniej na głos, fortepian i fletnię Pana. W programie muzyka Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Gheorghe’a Zamfira i Ennio Moricone oraz fragmenty „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, wiersze Adama Mickiewicza, Mihaia Eminescu i Czesława Miłosza.

 

Krystyna Adamiec

Krystyna Adamiec – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. W latach 1972-1979 występowała w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, w latach 1985-1986 – w warszawskim Teatrze Dramatycznym.  Współpracowała z STS – em.

Absolwentka PWST w Warszawie, z dyplomem aktorskim w reżyserii m.in. Aleksandra Bardiniego i Jerzego Jarockiego, odbyła tournee po USA.

Wyreżyserowała wiele spektakli w Toronto, znana z wieloletniej współpracy z kabaretem “Pod bańką” w Toronto.

 

Monica Rosca

Polska pianistka dysponująca klasycznym repertuarem fortepianowym. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi.

Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych m.in. Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (gdzie zdobyła uznanie pięknym wykonaniem koncertu f-moll F. Chopina), Konkursu Mozartowskiego w Łodzi, Konkursu „Rina Sala Gallo” we Włoszech, Konkursu „Athenaeum” w Grecji, Konkursu „Miłosza Magina” w Paryżu, gdzie zdobyła również nagrodę za najlepsze wykonanie dzieł F. Chopina i M. Magina, Konkursu „Musique-Esperance” w Bergerac, w wyniku którego została m.in. zaproszona do występu w siedzibie Unicef w Paryżu.

Grała na międzynarodowych festiwalach w Dusznikach, Antoninie, Łodzi, Bordeaux i Bergerac we Francji, w Miami w USA, w Tiranie w Albanii. Koncertowała w krajach Europy a w ostatnich latach również Azji (Indiach, Indonezji, Korei płd., Japonii), oraz Australii i Nowej Zelandii.

Jako kilkuletnia dziewczynka stworzyła niezapomnianą kreację w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza ”W pustyni i w puszczy” odtwarzając rolę Nel. Do dziś jest kojarzona z tą postacią.

 

Sergiu Bolgarin

Absolwent Wydziału Fletni Pana Konserwatorium Muzycznego w Kiszyniowie, Republika Mołdowa.

Dzięki wyjątkowemu i oryginalnemu brzmieniu fletni, Sergiu Bolgarin swoimi solowymi wykonaniami muzyki barokowej, klasycznej, romantycznej, filmowej a także współczesnej oraz popularnej stwarza swoistą romantyczną i wzruszającą atmosferę.

Fletnia Pana znana jest od zarania dziejów na ziemiach rumuńskich i obok liry jest uznana za najstarszy instrument muzyczny stworzony przez człowieka. Dzięki muzykom o autentycznym talencie i ich skomplikowanych interpretacjach rumuńskiej muzyki ludowej, a także stopniowych postępujących z biegiem wieków udoskonaleniach tego instrumentu, Fletnia Pana zdobyła popularność na wszystkich kontynentach świata i dziś sprawdza się doskonale jako instrument solowy oraz towarzyszący wielkim orkiestrom symfonicznym.

 

Bilety w cenie 20 zł nabyć można w sekretariacie ZDK-u lub na godzinę przed spektaklem w PSM.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *