Prace na Rotundzie

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Bieżące prace konserwacyjne to nie wszystko. Miasto podpisało dwie umowy i planuje remonty na Rotundzie.

Prace bieżące polegające na sprzątaniu, malowaniu krzyży, poduszek, przycinaniu trawnika itd. na Rotundzie są objęte całorocznym utrzymaniem. W trakcie przeprowadzana jest konserwacja krzyży na mogiłach żołnierzy polskich oraz poduszek na mogiłach żołnierzy radzieckich.

W ramach dbania o to miejsce Miasto podpisało również dwie umowy. Jedna została zawarta z firmą Kamieniarską „Madura” Usługi Budowlane Katarzyna Wirkijowska. Firma zajmie się wymianą krzyży i obramowań mogił na Cmentarzu Wojennym Rotunda w Zamościu ul. Męczenników Rotundy 1. Na przedmiot zamówienia składa się wymiana krzyży i obramowań mogił na Cmentarzu Wojennym Rotunda, w tym: demontaż, wykonanie odlewów i montaż 46 szt. krzyży i 13 szt. Obramowań. Koszt prac to 27 921,00 zł brutto.

Druga umowa została zawarta z firmą Kamieniarstwo GRANBUD Waldemar Rycyk. Firma wykona tablicę poświęconą pamięci Józefa Szanajca oraz wyremontuje mogiły na Cmentarzu Wojennym Rotunda w Zamościu, ul. Droga Męczenników Rotundy 1. Na przedmiot zamówienia składa się wykonanie i montaż tablicy poświęconej pamięci Józefa Szanajcy wraz z remontem krzyży, tablicy z piaskowca, poduszki betonowej i obramowania mogiły. Koszt prac to 3 813,00 zł brutto.

Planowane zakończenie prac przewidziano na koniec sierpnia.

Źródło: Newsletter Zamościa 04/06/2015

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *