Powstanie nowy plac zabaw w Ogrodzie Jordanowskim

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Na osiedlu Partyzantów w Zamościu, za budynkiem Zamojskiego Domu Kultury, na terenie Ogrodu Jordanowskiego ma powstać nowy, ładny plac zabaw.

Podpisano już umowę na opracowanie dokumentacji projektowej za kwotę 9 348,00 zł brutto, jej wykonawcą jest inż. Jan Siejka. Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana do 10 czerwca br. Zakres prac (do wykonania jeszcze w tym roku) zostanie określony przez samych mieszkańców miasta, po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Obecnie miasto czeka na wytyczne konserwatorskie.

Do tej pory mieszkańcy zaproponowali w Ogrodzie Jordanowskim takie atrakcje, jak m.in. ogrodzony i urządzony plac zabaw (np. karuzela, domek ze zjeżdżalnią, huśtawki, piaskownica, bujaki, ławki, kosze itp.), monitoring, oświetlenie, rekultywację boiska ziemnego do piłki nożnej, odrestaurowanie boiska do siatkówki, ogrodzenie, miejsce do podłączenia kurtyny wodnej czy małą architekturę (np. stojak na rowery, ławki, kosze na śmieci, stolik do gry w szachy, tablicę informacyjną).

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *