Ponad 3 mln zł dla studentów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu pozyskała ponad 3 mln zł z Ministerstwa Zdrowia m.in. na dodatkowe stypendia dla studentów pielęgniarstwa.

27 września rektor PWSZ w Zamościu prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski i wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podpisali umowę na dofinansowanie projektu pt. „Program rozwojowy kierunku pielęgniarstwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu”, który realizowany będzie od 1 października br.

W ramach projektu studenci pielęgniarstwa PWSZ w Zamościu będą otrzymywać dodatkowe stypendium w wysokości 800 zł miesięcznie przez 2 lata, a także 1000 zł za udział w miesięcznych ponadprogramowych praktykach zawodowych. Studenci będą brać udział w wizytach studyjnych w podmiotach leczniczych, szkoleniach z zakresu właściwej komunikacji z pacjentem oraz potrzeb epidemiologiczno-demograficznych, co pozwoli im na poszerzenie wiedzy, umiejętności praktycznych oraz kompetencji zawodowych. Dodatkowo absolwenci pielęgniarstwa zamojskiej PWSZ, którzy podejmą zatrudnienie przez 2 lata po skończeniu studiów na cały etat w podmiocie leczniczym w Polsce, oprócz wynagrodzenia za pracę, otrzymywać będą od uczelni stypendium szkoleniowe w wysokości 1000 zł miesięcznie.

W projekcie mają możliwość wziąć udział studenci pielęgniarstwa II roku oraz osoby przyjęte na studia w tegorocznej rekrutacji Zakończenie projektu planowane jest na wrzesień 2023 r.

Projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

(inf. i fot. PWSZ Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *