Podsumowanie kampanii “Rowerowy maj”

Rowerowy Maj - logoZakończył się „Rowerowy maj” w zamojskich szkołach – ponad 1 200 uczestników brało udział w tej inicjatywie.
 
Maj był najbardziej rowerowym miesiącem dla uczniów zamojskich podstawówek. Urząd Miasta Zamość we współpracy z Miastem Gdańsk przeprowadził kampanię „Rowerowy maj”.

„Rowerowy maj” to kampania, która skierowana była do uczniów zamojskich szkół podstawowych, mająca na celu promować wśród nich jazdę jednośladem. Jej głównym celem było promowanie zdrowego trybu życia oraz redukcja problemów wynikających z nadmiernego zatłoczenia komunikacyjnego w rejonie szkół, szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Pozwoliła ona na zmniejszenie ilości pojazdów, obniżenie hałasu, emisji spalin oraz poprawiła poczucie bezpieczeństwa najmłodszych w rejonie szkół.

W pierwszej edycji projektu “Rowerowy maj” wzięło udział ponad 1 200 uczniów z ośmiu szkół podstawowych. Lista koordynatorów i najaktywniejszych uczestników w załączniku.

Pozytywna rywalizacja
Zasady kampanii oparte były na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami. W trakcie kampanii wyłoniono:

– najbardziej „rowerową” szkołę
– najbardziej „rowerową” klasę w danej szkole
– najbardziej „rowerowych” uczniów.

Zakończenie kampanii „Rowerowy maj” zaplanowano na 17 czerwca br. podczas Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej na Rynku Wielkim w Zamościu.

Przyjazd na rowerach wszystkich uczniów, którzy brali czynny udział w kampanii z poszczególnych szkół na Rynek Wielki w Zamościu do godziny 14:00. Od 14:00 do 14:30 przewidziane jest wręczenie nagród i wyróżnień za kampanię. Po godzinie 14:30 zapraszamy na imprezę rodzinną pod hasłem: Rodzina – Radość – Rower. Na zakończenie odbędzie się kryterium uliczne rozgrywane w ramach Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *