Pijany kierowca wjechał w stojącą na poboczu grupę osób

44-latek kierujący volkswagenem w organizmie miał prawie 2 promile. W miejscowości Mokre (gmina Zamość) na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie otarł się o zaparkowanego mercedesa, a następnie wjechał w pięcioosobową grupę osób. Troje 22-latków trafiło do szpitala. Na szczęście obrażenia, jakich doznali nie wymagały dalszej hospitalizacji i po badaniach wrócili domu. 44-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek tuż przed godziną 22:00 na drodze powiatowej w miejscowości Mokre (gmina Zamość). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem jechał w kierunku miejscowości Hubale. Na łuku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, uderzył w zaparkowany tam samochód i w dwa znaki drogowy. Następnie wjechał w grupę osób, która stała na znajdującym się za chodnikiem pasie zieleni.  Volkswagen zatrzymał się na ogrodzeniu pobliskiej posesji.

Z pięcioosobowej grupy, w którą wjechał siedzący za kierownicą volkswagena 44-latek trzy osoby wymagały pomocy medycznej, zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 22 lat nie odnieśli obrażeń wymagających dalszej hospitalizacji i mogli wrócić do domu.

44-latek z Zamościa, który kierował volkswagenem był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. Nietrzeźwy był także 38-letni pasażer auta. Obaj zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali świadków. Prowadzone przez śledczych postępowanie pozwoli na ustalenie szczegółów zdarzenia. 44-latek wkrótce usłyszy zarzuty i ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

One thought on “Pijany kierowca wjechał w stojącą na poboczu grupę osób

  • 19 września 2022 o 09:57
    Permalink

    Proszę osoby, które ucierpiały w wypadku lub ich rodziny o pilny kontakt w sprawie wypadku. Niezobowiązująco mogę przekazać ważne informacje tel: 697 723 210 Arkadiusz

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *