Palcem po mapie – w podwodnych krainach!
Zamojski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Palcem po mapie”, który odbywa się w ramach projektu edukacyjnego „Za horyzont wyobraźni”. Wydarzenie jest darmowe, dostępne dla każdej grupy wiekowej.
Wstrzymajcie oddech!
25 maja o godz. 17:00 w ramach spotkań z cyklu „Palcem po mapie” udamy się w niezapomnianą podróż.
Gość spotkania – Wojciech Nawrocki – swoimi opowieściami oraz fotografiami dosłownie wciągnie nas pod wodę!
Zanurzymy się w podwodnych krainach, rozrzuconych losowo po całej planecie. Poznamy podwodne oblicza: Polski (jeziora i rzeka Biebrza), Turcji (Kas, Morze Śródziemne), Chorwacji (Vis, Morze Adriatyckie), Egiptu (Morze Czerwone), Włoch (Sardynia, Morze Tyrreńskie), Francji (Korsyka, Morze Tyrreńskie), Filipin (Morze Bohol), Rosji (Jezioro Bajkał), Sri Lanki (Ocean Indyjski, Zatoka Bengalska), Norwegii (Morze Norweskie), Antarktyki (Ocean Południowy).
Gotowi na skok do głębokiej wody?
Zabierzcie znajomych, dzieci, bliskich i pozwólcie, by piękno fotografii Wojtka oraz niesamowite opowieści o mieszkańcach podwodnego świata zaparły Wam dech w piersiach.
Wstęp wolny. Cykl „Palcem po mapie” realizowany jest w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni”, dofinansowanego ze środków Miasta Zamość.
*Wojciech Nawrocki – fotograf, przyrodnik, podróżnik. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Płetwonurek z 25 letnim doświadczeniem, posiadający na koncie setki zanurzeń w akwenach na całym świecie i uprawnienia do głębokiego nurkowania technicznego (TecDeep oraz TecTrimix Diver PADI DSAT). Początkowo podróżował i nurkował dla przygody, a obecnie robi to przede wszystkim dla obrazu. Swoje doświadczenie przyrodnika, podróżnika i płetwonurka łączy i wykorzystuje w fotografii, którą następnie dzieli się ze światem jako publicysta, autor artykułów oraz prelegent licznych spotkań autorskich, wystąpień na festiwalach fotograficznych i podróżniczych.
Wyróżniony i nagrodzony w kilkudziesięciu konkursach fotograficznych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.
Podnosi fotografię przyrody do rangi sztuki poprzez genialne kompozycje oraz estetyczne i artystyczne kadry, które nie tylko zwracają uwagę na piękno i subtelność otaczającej nas przyrody, ale również na potrzebę jej ochrony.