Operacja Czysta Rzeka 2021 w Zamościu

Miasto Zamość oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu włączyły się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej polegającej na sprzątaniu rzek w linii brzegowej oraz ich korytach. Organizatorem akcji jest wydawca magazynu „Kraina Bugu”.

W Zamościu będzie ona przebiegać ph. „Sprzątajmy Łabuńkę”  i odbędzie się 9 kwietnia 2021 r. godz. 10.00. Miejsce rozpoczęcia akcji: ul. Królowej Jadwigi (Bulwar Żółkwi).

–  „ Planujemy sprzątanie rzeki Łabuńki na odcinku od. ul. Królowej Jadwigi do Al. 1 Maja. Zachęcamy wolontariuszy do wzięcia udziału w tej inicjatywie”- zaprasza dyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość Jarosław Miechowiecki.

Osoby zainteresowane udziałem w sprzątaniu naszej miejskiej rzeki, powinny zarejestrować się na stronie organizatora www.operacjarzeka.pl

W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19, w akcji może wziąć udział tylko 20 wolontariuszy. System rejestracji automatycznie będzie zamykał nabór do akcji w momencie uzyskania limitu 20 osób.

Wolontariusze będą mieli zapewniony niezbędny sprzęt: rękawiczki jednorazowe, worki itp.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *