Nowy plac zabaw na oś. Powiatowa

Na oś. Powiatowa 14 października (w sobotę) został oficjalnie otwarty przez dzieci w asyście ich rodziców plac zabaw. Obiekt zbudowany był w czynie społecznym przez mieszkańców osiedla.
Dla nich również zorganizowano pieczenie ziemniaków, kiełbasek i jabłek na ognisku. Mamy upiekły ciasta, zrobiły sałatki. Była nie tylko zabawa, tańce i ognisko.
Chcieliśmy, aby na każdym drzewku zawisła tabliczka z imieniem dziecka, które go dzisiaj sadziło. Niby nic wielkiego, ale będzie to uczyło ich szacunku i miłości do przyrody. Jeżeli dzieci same wykonają pewną pracę, będą o to miejsc dbały jak o własne. Wielu z nas tak zostało wychowanych i staramy się to przekazywać dzieciom. Serce rośnie widząc grupę dzieci, które starają się najdokładniej jak tylko potrafią przysypać ziemią nową sadzonkę.
Dziękujemy Tomasz Poździk, na którego jak zwykle możemy liczyć za piaskownice i dzisiejszą obecność. Poza ziemniakami z ogniska mieliśmy dzisiaj okazję skosztować ziemniaka serowanego przez profesjonalistę w tej dziedzinie.
Dariusz Kulik, to kolejny mieszkaniec naszego osiedla, który zrobił wszystkim miłą niespodziankę i przyjechał dzisiaj ze swoją ” ziemniaczaną maszyną”
Wyselekcjonowana odmiana ziemniaków upieczona w jego piecu podana wraz z sosem czosnkowym smakuje wybornie! Ci co mieli okazję skosztować wiedzą co mówię. Bardzo mu za to Dziękujemy.
Osobiście dziękuję Wszystkim którym się chciało i chce dalej pracować społecznie. Nie tylko dzisiaj.. Dziewczyny jesteście Wielkie.
Pozdrawiamy z Powiatowej, Rafał Zwolak – Radny Miasta Zamość.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *