PEGAZ 2017 – nagrodzeni z „MECHANIKA” po raz trzeci

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu po raz trzeci została uhonorowana Nagrodą Pegaza za udział w ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W tym roku zajęła I miejsce w kategorii: współpraca i zaangażowanie największej ilości uczestników.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się 10 października 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas inauguracji 15 edycji Święta Drzewa. Nagrodę odebrała 4-osobowa delegacja nauczycieli i uczniów szkoły: Panie Magdalena Grzywalska-Gnyp i Elżbieta Zubańska oraz Kacper Podolak i Dawid Bondyra – uczniowie klasy 3F technikum mechatronicznego.
Rozdanie nagród poprzedziło wspólne sadzenie jabłoni i magnolii na Polu Mokotowskim w Warszawie z najbardziej aktywnymi uczestnikami programu Święto Drzewa. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znani aktorzy – Dagmara Bąk i Bartłomiej Topa, profesorowie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy i Lasów Państwowych.

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” zebrano 9 ton 560 kg makulatury a uzyskane z jej sprzedaży pieniądze w wysokości 1450 zł przekazano Klubowi Gaja, który od lat prowadzi tę akcję. Celem jej jest ratowanie koni skazanych na rzeź. Uratowane konie trafiają do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i ludzi dorosłych.
Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku szkolnym włączyli się w zbiórkę makulatury. Od 1 września br. kontynuujemy tę akcję, aby ratować zwierzęta oraz pomagać ludziom chorym, potrzebującym terapii. Zachęcamy do przekazywania makulatury na nasze ręce, do ZSP Nr 2 w Zamościu.

Elżbieta Mączka

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *