Nowości w Zamościu

1. Dobiega końca sezon na roboty budowlane na drogach
Trwa jeszcze remont chodnika na ulicach Sienkiewicza, Janowickiej. Zakończyła się budowa ul. Chmielnej i remont chodnika przy ul. Waryńskiego – trwają tam roboty wykończeniowe, porządkowe. Kończą się remonty zatok autobusowych na terenie miasta (trzech przy ulicy Peowiaków oraz jednej przy ul. Partyzantów). Prace wykonała zamojska firma Trames.

2. Podsumowanie prac przy budowie łącznika Prosta-Namysłowskiego
Do chwili obecnej wykonano:
– budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią,
– budowę kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią,
– budowę rurarzu teletechnicznego,
– wykonano linię oświetlenia ulicznego,
– ułożono płyty na przejeździe kolejowym,
– wykonano 631 m jedni o szer. 6m (do warstwy wiążącej z betonu asfaltowego),
– wykonano chodnik ( z kostki betonowej) obustronny na odcinku od ulicy Namysłowskiego do torów, na odcinku za torami ustawione krawężniki i obrzeża strona prawa razem z podbudową pod chodnik,
– wykonano podbudowy pod ścieżkę rowerową do torów od ul. Namysłowskiego

3. Kryształowa Cegła dla Hotelu 77
Rozstrzygnięto XVII edycję konkursu „Kryształowa Cegła” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie inwestycje z Zamościa: Hotel 77, ul. Ludwika Zamenhofa 7 i Centrum Handlowe „HopStop”, ul. Hrubieszowska.
Kryształowa Cegła I miejsce: Hotel 77, ul. Ludwika Zamenhofa 7, Zamość w kategorii „Remonty, Rewaloryzacje i Modernizacje”
Inwestor: ARKA S.C. Bożenna Kostykiewicz, Natalia Kolasińska, Tomaszów Lubelski –Prezes Bożenna Kostykiewicz
Biuro Projektowe: Pracownia Urbanistyki i Architektury, Tomaszów Lubelski- Prezes Czesław Kostykiewicz
Wykonawca: Ireneusz Przednowek, Tomaszów Lubelski – Prezes Ireneusz Przednowek
Wyróżnienie: Centrum Handlowe „HopStop”, ul. Hrubieszowska, Zamość
Inwestor: HopStop Zamość 1 Sp. z o.o., Warszawa – Prezes Rafał Trusiewicz
Biuro Projektowe: Innebo Sp. z o.o., Warszawa – Prezes Tomasz Bal
Wykonawca: BETONOX Construction Sopot S.A. Sp k., Sopot – Prezes Wojciech Grzenia
Wyniki: http://www.ptm.lublin.pl/site/konkurs_dom.php?edition=2017&doc=prizes
Link do zdjęć: https://mab.to/2Q6PTUwU4

4. „Klikam z głową”
Jak informuje Miejski Rzecznik Konsumentów, 7 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu odbyły się spotkania edukacyjne z dziećmi klas trzecich. Zorganizowano je w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przebiegającej pod hasłem „Mój smartfon, mój mały świat. Klikam z głową”.

Kampania ma promować bezpieczeństwo dzieci, jako uczestników rynku telekomunikacyjnego „w sieci”, a przede wszystkim profilaktykę przez edukację najmłodszych. Ważnym elementem kampanii jest zwrócenie uwagi rodziców oraz nauczycieli na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie. Zachowanie ostrożności i równowagi pomiędzy światem realnym i wirtualnym jest podstawą bezpiecznego korzystania z Internetu.

Realizacja projektu „Mój smartfon, mój mały świat. Klikam z głową” rozpoczęła się jeszcze w 2016r. W ubiegłym roku szkolnym tego typu spotkania odbyły się w Zamościu trzech w szkołach podstawowych. Na prowadzonych lekcjach dzieci otrzymały usystematyzowaną wiedzę dotyczącą ściągania gier i aplikacji z Internetu oraz ewentualnych związanych z tym opłat, zabezpieczenia się przed wirusami a także nawiązywania kontaktów w sieci. Rozmawiano z dziećmi o hejcie i o tym jak się przed nim bronić. Zwracano także uwagę na ochronę danych osobowych.

Na terenie województwa lubelskiego projekt realizowany jest przez Lubelską Delegaturę Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W Zamościu spotkania z dziećmi szkół podstawowych odbyły się przy współpracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

5. Wnioski gotowe do pobrania
Biuro Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość informuje mieszkańców o możliwości pobierania wniosków o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Zamość do wymiany starych systemów grzewczych w budynkach zlokalizowanych na terenie miasta.

Wnioski można pobierać w Biurze Obsługi Interesanta UM ul. Rynek Wielki 13 lub ze strony internetowej BIP-u Urzędu Miasta z zakładki „Informacje o środowisku”. Termin naboru wniosków zostanie ogłoszony przez Prezydenta Miasta Zamość.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *