Nowa dekoracja świąteczna w Zamościu

W tym roku Miasto Zamość pragnie zaproponować mieszkańcom i gościom na Święta Bożego Narodzenia coś zupełnie odmiennego.

Odczuwając ogromną potrzebę zmian w myśleniu o przyszłości zaprosiliśmy do współpracy artystę, scenografa – Dawida Zalesky’ego, który przygotował autorską instalację X_mas w nurcie DIY – Zrób to sam.

Odeszliśmy od gotowych rozwiązań, żeby uruchomić wyobraźnię i zainspirować odwiedzających do kreatywności i poszukiwania pomysłów na samodzielne tworzenie i przetwarzanie.

Wszystkie części instalacji zostały wymyślone, przywiezione, zmontowane, ręcznie zrobione z udziałem Autora. Zapraszamy do świątecznej opowieści o tęsknocie za zimą i śniegiem.

Instalacja X_mas składa się z kilku części: huśtawko-choinek dla najmłodszych, dwóch iglo-bombek oraz sentymentalnej leśnej scenografii – świerkowego zagajnika przeniesionego z zamojskich lasów. Celem artysty było zaaranżowanie wyjątkowej przestrzeni świątecznych emocji w sercu Starego Miasta, osadzonej we współczesnych realiach, stanowiącej pewnego rodzaju kapsułę wspomnień, skojarzeń i wrażeń. Całość zwieńczy „żywa”girlanda zainstalowana na poręczy zamojskiego Ratusza. Instalacja X_mas będzie dostępna dla odwiedzających od 11 grudnia.

Jeśli chodzi o koszty… w sezonie zimowym 2019/2020 – koszt dekoracji poniesiony przez Wydział GK-OS to 153 122,70 zł brutto. Rok później ze względu na okres pandemii nie ponieśliśmy żadnych kosztów dekoracji. W sezonie zimowym 2021/2022 – koszt dekoracji poniesiony przez Wydział GK-OS to 129 779,60 zł brutto. W tym roku planowany koszt dekoracji zmniejszy się o ponad połowę – 61 500,00 zł brutto.

/zdjęcie wcześniejszej dekoracji na Rynku Wielkim/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *