Nietypowe znaleziska wykopane na polu w gminie Grabowiec

Mieszkaniec gminy Grabowiec wykonując prace polowe znalazł pocisk. O znalezisku powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do niewybuchu. Neutralizacją zagrożenia zajął się patrol saperski.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polu w miejscowości Majdan Tuczępski (gmina Grabowiec) odnaleziono skorodowany pocisk moździerzowy. Pozostałość po II Wojnie Światowej zauważył właściciel posesji, który wykonywał prace polowe. Mężczyzna przerwał prace i zawiadomił mundurowych.

Powiadomieni policjanci z Posterunku Policji w Miączynie zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów.

Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze dzisiaj sprawdzili teren, nie odnaleźli innych pocisków. A odnalezione wcześniej niebezpieczne znalezisko zabrali do zniszczenia.

Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *