Mistrzostwa Młodzików 13-latnich w pływaniu

W dniach 17-18 czerwca w Ostrowcu Św. rozegrane zostały drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 letnich. Równolegle do zawodów w Ostrowcu, gdzie startowały drużyny z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i łódzkiego, rozgrywane były bliźniacze zawody w Gorzowie Wielkopolskim ( warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie) i Bochni ( opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie). W drugiej rundzie, łącznie w trzech miastach sklasyfikowanych zostało 101 klubów.

Orka Zamość, która w drugiej rundzie z powodów zdrowotnych wystąpiła w mocno osłabionym składzie spisała się bardzo dobrze zajmując w Ostrowcu 9 miejsce na 40 klubów. Z nieoficjalnych jeszcze wyliczeń Orka w II rundzie uplasowała się na wysokim 23 miejscu w zestawieniu ogólnopolskim. Sukces jest tym większy jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że liczba klubów startujących w I rundzie była znacznie większa(ok.200 klubów). Mniejsze kluby po prostu rezygnują z dalszej walki w II rundzie. Na oficjalne zestawienia zarówno drużynowe jak i indywidualne w punktacji łącznej obydwu rund musimy jeszcze zaczekać, ale już teraz można spodziewać się, że Orka znajdzie się prawdopodobnie na miejscu tuż za pierwszą 20-ką.

Zawody w Ostrowcu poprzez udział mocnych ośrodków pływackich( mazowieckie, łódzkie, lubelskie)stały jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Obrazuje to fakt, że dotychczas drużyna zwycięska zawsze startowała w Ostrowcu Św. W tym roku po raz pierwszy zwycięska drużyna- Barakudy Starachowice w zestawieniu ogólnopolskim zajmie drugie miejsce.

Podczas zawodów, co jest pewnego rodzaju ewenementem dekorowanych było 10 najlepszych zawodniczek i zawodników oraz 10 najlepszych sztafet w każdej konkurencji. Trzeba zaznaczyć, że aby stanąć wśród najlepszych dekorowanych zawodników trzeba było zaprezentować naprawdę wysoki poziom. Ci zawodnicy, którym ta sztuka się udała mogą być pewni, że uplasują się w czołówce rankingów ogólnopolskich.

Drużynę Orki tworzyli : Julia Malinoś, Julia Bednarz, Klaudia Malec, Zuzanna Sioma, Klaudia Wróblewska, Magdalena Ulanicka, Emilia Hauzner, Jakub Abraszek, Filip Łagoźny i Igor Dubiel.

Wielkim sukcesem może się pochwalić sztafeta 4x50m stylem zmiennym w składzie: K.Malec-grzbiet, J.Abraszek-motyl, F.Łagoźny-klasyk i J. Malinoś-dowolny, która wywalczyła 5 miejsce a do medalu zabrakło jedynie 6/10 sekundy.

Julia Malinoś w indywidualnych wyścigach najlepszy występ zanotowała na dystansie 100 m stylem dowolnym-9 miejsce,
Julia Bednarz-200 m stylem klasycznym-6 miejsce i 100m stylem klasycznym-miejsce 10,
Klaudia Malec-200 m stylem klasycznym-miejsce 8, 100 klasykiem 11 miejsce,
Filip Łagoźny-dwa razy miejsce 7 na 100 i 200 m stylem klasycznym.

Tym razem medali nie było, ale nie to było najważniejsze-liczył się wynik drużyny, na który zapracowali wszyscy zawodnicy. To właśnie wyskoki poziom wszystkich zawodników z drużyny gwarantuje sukces co pokazali nasi zawodnicy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Szczegółowe informacji i wyniki na stronie:

http://www.megatiming.pl/contest/760aad26-ef27- 490b-b95f- cb1003fcb223

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *