Inwestował w kryptowaluty, stracił ponad 200 tysięcy złotych

54-latek z Zamościa zachęcony wizją szybkiego i wysokiego zysku „na kryptowalutach” został zmanipulowany przez oszusta. Za jego namową założył konto na platformie inwestycyjnej i zainstalował na swoim komputerze oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia. Nieświadomy zagrożenia godził się na zdalne dokonywanie przelewów z konta bankowego przez fałszywego brokera. Niestety fałszywy „specjalista od finansów” osiągniętych zysków nie zapewnił, a 54-latek stracił ponad 200 tysięcy złotych.

Na początku maja do 54-letniego mieszkańca Zamościa zadzwonił mężczyzna podający się za brokera. Fałszywy analityk zachęcał go do inwestowania w kryptowaluty. Zamościanin zainteresowany przedstawioną mu możliwością zarobku dał się przekonać oszustowi mimo, że nie miał żadnego doświadczenia w tego typu transakcjach.

Za jego namową założył konto na platformie inwestycyjnej i zainstalował na swoim komputerze program do zdalnej obsługi urządzenia. Następnie zalogował się na swoje konto bankowe. Wówczas rzekomy broker w imieniu 54-latka wykonywał przelewy, zapewniając przy tym o zyskach z zainwestowanych pieniędzy. W niedługim czasie oszust poinformował mężczyznę o odnotowanych zyskach. Mieszkaniec Zamościa manipulowany przez niego nie zdawał sobie sprawy, że historie o etapach inwestowania, w tym o zasadach dokonywania wypłat osiągniętych zysków, nie są prawdziwe i godził się na kolejne tranzakcie ze swojego konta. Podejrzeń nabrał dopiero w momencie, gdy nie miał już żadnych środków do inwestowania, a mimo to nadal nie mógł otrzymać zarobionych pieniędzy.

Niestety było już za późno. Wizja szybkiego i wysokiego zysku okazała się złudna. Pokrzywdzony po zrealizowanych transakcjach nie otrzymał obiecywanego „zarobku inwestycyjnego”. Na przestrzeni niespełna 2 tygodni stracił ponad 200 tysięcy.

Pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Przyciągają swoje ofiary perspektywą wysokich zysków, a następnie podstępnie okradają z oszczędności. Dlatego zawsze z ostrożnością i dużym dystansem reagujmy na tego typu okazje. Weryfikujmy przekazywane nam informacje, nie instalujmy na swoich komputerach czy telefonach nieznanych aplikacji i nie ufajmy przypadkowym „specjalistom” od finansów.

Jeżeli podejrzewasz, że padłeś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz powiadom Policję.

starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *