Mikołajkowe spotkanie policjantów z uczniami

Policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nieliszu i Złojcu. Spotkanie było okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w domu oraz podczas zabawy na powietrzu. Dodatkową atrakcją był policyjny pies, który zaprezentował swoje umiejętności. Uczniowie mogli też obejrzeć radiowozy. Z okazji Mikołajek policjanci przekazali dzieciakom również upominki.

Dzisiaj, w dzień Świętego Mikołaja, do uczniów szkół podstawowych w Złojcu i w Nieliszu przyjechali niecodzienni goście. Odwiedzili ich dzielnicowi z Posterunku Policji w Nieliszu sierżant Joanna Mróz i młodszy aspirant Tomasz Rzeszutko oraz przewodnik psa służbowego młodszy aspirant Artur Lipski wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym.

W czasie spotkania policjanci opowiedzieli uczniom o podstawowych zasadach właściwego zachowania na drodze, przypomnieli również zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy lub chodniku oraz apelowali o to, aby nosili odblaski. Mundurowi mówili także o tym jak bezpiecznie należy zachowywać się w domu oraz poza miejscem zamieszkania.

Jak zawsze największe zainteresowanie dzieci wzbudził policyjny pies Rubin, który z dumą zaprezentował swoje umiejętności, a jego przewodnik opowiedział o specyfice wspólnej ich służby.

Uczniowie bardzo chętnie skorzystali również z możliwości obejrzenia policyjnych radiowozów.

Dzieciaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały dużo pytań i wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z tym, iż spotkanie odbyło się w dzień Świętego Mikołaja nie mogło zabraknąć prezentów. Policjanci przekazali dzieciom słodkie upominki i odblaskowe opaski.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *