Masz powyżej 16 lat? Dobrze śpiewasz? Przyjdź na casting do ZDKu

Już w czwartek, 28 czerwca odbędzie się casting do koncertu WOLNOŚĆ NASZA. W castingu udział mogą wziąć osoby powyżej 16 lat, które zaprezentują dowolna piosenkę.
Nad całością czuwać będzie pomysłodawca koncertu kompozytor, aranżer, producent i dyrygent  Wiesław Pieregorólka.

Koncert z aranżacjami na orkiestrę symfoniczną, połączony z mini-recitalem Katarzyny Groniec zaplanowano na 8 listopada.

Casting rozpocznie się o godz. 14.

Wiesław Pieregorólka urodził się w Rybniku, ale całe dzieciństwo spędził w Roju, gdzie wciąż stoi jego dom rodzinny. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im Frycza w Rybniku oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Swą pierwszą formację big bandową założył na drugim semestrze studiów. Muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer, bandlider, grał z Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Andrzejem Zauchą, Andrzejem Rosiewiczem, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Ryszardem Rynkowskim, Kasią Kowalską, Natalią Kukulską i wieloma innymi. Przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora ds. artystycznych w wytwórni Universal Music Polska. Napisał muzykę m.in. do utworu “C’est la vie – Paryż z pocztówki” oraz skomponował muzykę do  filmów “ROzmowy o miłości”, “Oszołomienie” oraz do najnowszego filmu “Ekscentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. Ponadto wraz z grupą Perfect oraz Polską Orkiestrą Radiową stworzył projekt, który był połączeniem orkiestry symfonicznej z muzyką rockową.

https://kultura.rybnik.eu

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *