Lekarzu, przygotuj się na e-zwolnienia

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy lekarze będą mogli wystawiać chorym zwolnienia na papierowych drukach. Od lipca wszystkie zwolnienia lekarskie mają być przesyłane przez internet. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca medyków, żeby nie czekali na ostatni dzwonek i już teraz zaprasza ich na szkolenia.

Najbliższe odbędą się w Inspektoracie ZUS w Zamościu 19, 23 i 31 stycznia. Rozpoczynają się o godz. 10.00. Na stronie internetowej instytucji można też znaleźć terminy konsultacji na kolejne miesiące.
Podczas szkoleń pracownik ZUS wyjaśni lekarzom, jak krok po kroku wystawić i podpisać elektroniczne zwolnienie oraz co robić w nietypowych sytuacjach, np. gdy trzeba anulować zwolnienie albo wypisać je podczas wizyty domowej. Opowie też o nowym rodzaju podpisu elektronicznego dla lekarzy. Tak zwany certyfikat ZUS jest podpisem wygodnym, bezpłatnym i
można go uzyskać przez internet.
W trakcie szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, która służy m.in. do wystawiania elektronicznych zwolnień. Do rejestracji w portalu trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.
Szkolenia odbędą się w siedzibie zamojskiego ZUS przy ul. Kiepury 2. Zapisy pod numerem telefonu 84 639 60 95 oraz e-mailem: grazyna.szczygiel@zus.pl. Szczegóły na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Małgorzata Korba
regionalny rzecznik ZUS

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *