Ławka Niepodległości stanie w Zamościu

Ministerstwo Obrony Narodowej  przyznało dotację dla Zamościa na wykonanie i montaż multimedialnej ławki. Obiekt ma przypominać o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, upamiętniać tradycję i chwałę oręża polskiego.

Miasto Zamość, podobnie jak 261 innych jednostek, przygotowało stosowny wniosek zawierający m.in. propozycję nagrania dźwiękowego i wstępną lokalizację.

„Ławki Niepodległości to projekt upamiętniający polską państwowość, ale także posiadający walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy z nas będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez nas niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów Polski”- informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Część multimedialna będzie umożliwiać odsłuchanie np. fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady oraz fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r.

Koszt nowoczesnej, multimedialnej ławki, wyposażonej w podświetlenie systemem LED, Wi-Fi i kody QR szacuje się na ok. 30 tysięcy złotych.  W przypadku Zamościa dotacja wyniesie 19 946 zł.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *