Klub Sportowy „AGROS” Zamość – najlepszy w województwie lubelskim

16 grudnia 2016 roku w Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się konferencja podsumowująca wyniki współzawodnictwa sportowego w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego w 2016 roku w województwie lubelskim.
W spotkaniu ze strony Urzędu Marszałkowskiego uczestniczyli: wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, dyrektor Departamentu Oświaty, Kultury i Sportu Halina Drozd oraz zastępca dyrektora tegoż Departamentu Marek Sikora.
W trakcie konferencji wyróżniono 10 najlepszych klubów spośród których Klub Sportowy „AGROS” Zamość znalazł się na I miejscu dorobkiem 882 pkt. Wyróżniono także 10 najlepszych Okręgowych Związków Sportowych – tutaj na I miejscy znalazły się zapasy, na II podnoszenie ciężarów, a na III m lekkoatletyka. Wyróżniono także 10 najlepszych gmin oraz 8 najlepszych powiatów. W tej kategorii powiat grodzki Zamość uplasował się na II miejscu z dorobkiem ponad 1400 pkt. ustępując nieznacznie powiatowi grodzkiemu Lublin. Za nami ze znacznie mniejszym dorobkiem punktowym znalazły się: powiat grodzki Chełm, powiat puławski oraz powiat grodzki Biała Podlaska.
Wyróżniono również najlepszych trenerów wśród których na I miejscu uplasował się trener podnoszenia ciężarów Klubu Sportowego „Agros” Zamość – Andrzej Gaweł.
Na zakończenie podano informację o planowanych działaniach Samorządu Województwa Lubelskiego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *