Jutro policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

Jutro na terenie kraju policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. W działania zaangażuje się także zamojski ruch drogowy. Policjanci sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania obowiązujących na naszych drogach ograniczeń prędkości. Mundurowi będą zwracać też uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem drogowym. Działania będą trwały cały dzień.

Jutro na drogach powiatu zamojskiego policjanci naszej drogówki przeprowadzą działania “Prędkość”. Ogólnopolska akcja trwać będzie w godzinach od 6.00 do 22.00. Jej głównym celem jest eliminowanie z dróg kierujących, którzy nie przestrzegają dozwolonej prędkości jazdy, a tym samym stwarzają realne zagrożenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Policyjne patrole będą kontrolowały prędkość jazdy kierowców zwłaszcza w tych miejscach, gdzie w przeszłości dochodziło do zdarzeń drogowych oraz tam, gdzie kierujący najczęściej łamią przepisy dotyczące ograniczeń prędkości.

W czasie kontroli drogowych funkcjonariusze sprawdzą także stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierującego.  Zareagują również na inne wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami, jednośladami oraz przez i wobec pieszych.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Apelujemy o wzmożoną czujność zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *