Jerzy Omelczuk i „Twórcy Niepodległości” w MDKu

W dniach 22-23 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury gościł wyjątkowy człowiek – malujący ustami artysta, który nie tylko przez dwa dni opowiadał o swojej twórczości, ale także przywiózł do Zamościa swoja wystawę zatytułowaną „Twórcy Niepodległej”.

Jerzy Omelczuk, który urodził się z kończynowym porażeniem mózgowym opowiadał zamościanom o swoim życiu i inspiracjach malarskich pokazując, że niepełnosprawność nie odebrała mu ani pogody ducha, ani zapału do rozwijania swoich pasji i talentu. Ogromne wrażenie  na wszystkich zrobił pokaz jak trzymając pędzel w ustach, przy pomocy tylko czterech barw, w kilkadziesiąt minut artysta namalował pejzaż.

Zaprezentował on także złożoną z ponad 40 obrazów wystawę upamiętniającą znanych Polaków, którzy na przestrzeni lat walczyli o ogólnie pojętą wolność naszego kraju i jego mieszkańców. Wśród sportretowanych znaleźli się m. in. : św. Jan Paweł II,  H. Sienkiewicz, J. Matejko, T. Kościuszko, J.Piłsudski, ale także I. Sendlerowa, J. Owsiak, M. Kotański,  J. Kaczmarski czy L. Wałęsa.

Wystawę „Twórcy Niepodległości”  w Młodzieżowym Domu Kultury oglądać można do końca grudnia.

Dodajmy, że dwa ze swoich obrazów Jerzy Omelczuk przekazał jako dar na 27. finał WOŚP jaki MDK organizuje w Zamościu w dniu 13 stycznia 2019 roku.

( na podst. inf. MDK Zamość, foto: Magdalena Majer)

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *