ELIMINACJE POWIATOWE OTWP

W dniu 23 marca br., w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono XLI eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Zwycięzcy miejsc I-III w nagrodę otrzymali mikrowieże z bleutooth, głośniki przenośne, uchwyt do selfie, powerbanki i maskotki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia – maskotki oraz pamiątkowe dyplomy, które ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zamościu. Laureaci (pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych) uzyskali prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą się w dniu 26 kwietnia w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.
Do turnieju przystąpiło 31 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 14 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla: uczniów szkół podstawowych klas I-VI, klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum podstawowych, oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba
było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dosyć trudne pytania. Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:
I GRUPA – uczniowie klasy I-VI szkół podstawowych
1. Kamil Muzyczuk – SP w Miączynie
2. Dawid Greszta – SP w Szewni
3. Karol Konaszczuk – SP w Skierbieszowie
II GRUPA – uczniowie klasy VII klasy II i III gimnazjum
1. Mateusz Brodziak – ZS w Krasnobrodzie
2. Paulina Listopad – SP w Żdanowie
3. Wiktoria Piotrowska – SP w Suchowoli
III GRUPA – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
1. Karol Flor – II LO w Zamościu
2. Mateusz Przygon – ZSO w Krasnobrodzie
3. Michał Pomazanka – ZS w Grabowcu
W przerwie pomiędzy etapami eliminacji, młodzieży oraz opiekunom, zaprezentowano wyposażenie pojazdów pożarniczych.
Jak powszechnie wiadomo najtańszą formą przeciwdziałania wystąpieniu różnego rodzaju zagrożeń jest odpowiednia profilaktyka. W tego rodzaju działalność w pełni wpisuje się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego w szczególności: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla. Ponadto Turniej systematyzuje, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń.

info. Oficer Prasowy KM PSP w Zamościu

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *