Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 28 marca br., w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego w szczególności: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla. Ponadto Turniej systematyzuje, wiedzę na temat technikipożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń.

Do turnieju przystąpiło 24 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 11 gmin powiatu zamojskiego oraz miasta Zamość. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dość trudne pytania. Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I GRUPA – uczniowie klasy I-IV szkół podstawowych
1. Sebastian Jaszek – SP w Horyszowie Polskim
2. Hanna Molas – SP w Wierzbie
3. Nikodem Szwal – SP w Dębowcu
II GRUPA – uczniowie klasy V-VIII szkół podstawowych
1. Dawid Cisek – SP w Białowoli
2. Julia Dumała – SP w Tworyczowie
3. Julia Pupiec – SP w Wierzbie

III GRUPA – uczniowie szkół ponadpodstawowych
1. Przemysław Orzechowski – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu
2. Bartłomiej Gałan – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
3. Amelia Seń – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Grabowcu

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali głośniki mobilne, zestawy bezprzewodowe i słuchawki. Dla pozostałych uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów przewidziano upominki. Fundatorem nagród rzeczowych i drobnych upominków było Starostwo Powiatowe w Zamościu. Poczęstunek ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zamościu.

Laureaci (pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych) uzyskali prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich. Zmagania turniejowe uświetnili: Stanisław Grześko starosta zamojski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP, oraz płk w st. spocz. Mieczysław Skiba.

Z-ca Oficera Prasowego
KM PSP w Zamościu
mł. bryg. Marcin Żulewski

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *