Zamość: Dorzuć się do windy. Stowarzyszenie “Krok za krokiem” prosi o wsparcie

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe dla wymiany windy w ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnościami w budynku Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, w którym prowadzimy: wczesne wsparcie rozwoju dziecka, edukację przedszkolną i szkolną, rehabilitację leczniczą oraz terapię zajęciową.

Obecna winda (platforma o napędzie śrubowym) ma już osiemnaście lat i wymaga wymiany. Stowarzyszenie pozyskało część środków zewnętrznych
na zakup nowej windy o napędzie hydraulicznym. Pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w wysokości 80 tysięcy złotych. Całościowy koszt zakupu i  montażu nowej windy to 162 tysiące złotych.

Obecnie w związku z zaistniałą sytuacją w kraju związaną z pandemią koronawirusa, zapewnienie brakującej kwoty w wysokości ponad 50% kosztów inwestycji tj. 82 tysięcy złotych przekracza możliwości finansowe Stowarzyszenia prowadzącego działalność nieodpłatną i stawia pod znakiem zapytania realizację całego zadania oraz możliwość utraty już przyznanego dofinansowania.

Jednocześnie informujemy że wszystkie osoby które chciałyby nam pomóc finansowo, mogą to zrobić na uruchomionej zbiórce: https://www.siepomaga.pl/windadlakrokzakrokiem

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *