Drużyna Robonomika finalistą zawodów FIRST Tech Challenge Polska

Drużyna Robonomika została finalistą zawodów FIRST Tech Challenge (pierwszych w Polsce), które rozegrano 24 marca na hali Politechnik Lubelskiej. Organizatorem była drużyna Spice Gears z Kraśnika – pierwsza w Polsce drużyna robotyczna uczestnicząca, z sukcesami, międzynarodowych konkursach organizacji FIRST.

FIRST Tech Challenge to ogólnoświatowe rozgrywki wspierane przez NASA skierowane do uczniów w wieku od 13 do 18 lat. Konkurs polegał na zbudowaniu robota przystosowanego pod zmieniające się co roku zasady rozgrywki. Drużyny mały zaprojektować, zbudować, zaprogramować roboty i sterować nimi, aby mogły rywalizować w pojedynku z innymi robotami.

Podczas zawodów mecze trwają dwie i pół minuty, w trakcie których roboty wykonują punktowane zadania. W każdym meczu rywalizują ze sobą dwa sojusze (czerwony i niebieski), a zawody odbywają się w systemie pucharowym.
W tegorocznym konkursie rywalizowało 7 drużyn z województwa lubelskiego, wśród których znalazła się drużyna „Robonomik”, złożona z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu uczących się w zawodzie technik informatyk. Nasza drużyna przeszła przez eliminacje oraz półfinały zawodów, dostając się do finału, gdzie musiała uznać wyższość zwycięskiego sojuszu.

Oprócz awansu do finału rozgrywek, projekt robota wykonanego przez drużynę Robonomika, został także nagrody nagrodą „Design Award” za najlepszy projekt konstrukcji robota.

Zawodnicy zapraszają do odwiedzania strony internetowej robonomik.ekonomikzamosc.pl oraz polubienia profilu facebook.com/robonomik, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat realizowanych przez nas projektów. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które zainteresowane robotyką, mogłyby pomóc w dalszym rozwoju naszej grupy i realizacji kolejnych ambitnych planów.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *