Brunon Różycki w Zamościu – Józef Piłsudski – sfałszowane oblicze

W piątek 3 marca o godz 18.00 w Hotelu Senator, w Zamościu na zaproszenie Klubu Konfederacji Zamość odbył się wykład Pana Brunona Różyckiego w związany z jego nową publikacją, pt ,, Mit Marszałka. Legenda J. Piłsudskiego w świetle najnowszych badań”.

Marszałek Józef Piłsudski, w oczach wielu, wciąż postrzegany jest jako czysty przykład patriotyzmu i bohaterstwa, jednak czy aby na pewno tak jest? Tezę tę obala publicysta i pisarz historyczny – Brunon Różycki – w swojej nowej książce pt. “Mit Marszałka. Legenda J. Piłsudskiego w świetle najnowszych badań”.

Książka stanowi pierwsze w polskim piśmiennictwie tak kompleksowe i interdyscyplinarne ujęcie operacji kreowania mitu i kultu Józefa Piłsudskiego.

Jest to próba określenia metod, środków socjotechnicznych, agend oraz instytucji realizujących kreację mitu i kultu Marszałka na przestrzeni kilku pokoleń. Autor podpiera swoje tezy nieznanymi często informacjami z zakresu historii, politologii, psychologii manipulacji i propagandy oraz socjologii tzw. mitu politycznego. W opatrzonej setkami przypisów pracy znajdziecie Państwo m.in. wykaz manipulacji zastosowanych przez kreatorów mitu i kultu Marszałka, omówienie rozległego systemu propagandy, zestawienie najważniejszych instytucji realizujących kult oparty na pozoracji oraz przegląd najpopularniejszych mitów związanych z Marszałkiem, propagowanych do dziś w sferze popularnej. Książka zawiera pomocne aneksy z ilustracjami potwierdzającymi tezy autora oraz przewodnik po publikacjach, pozwalający pogłębić wiedzę.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *