Blisko tona żywności dla potrzebujących

940, 40 kg żywności zebrano podczas  Wielkanocnej Zbiórki Żywności, która w dniach 05-06.04.2019 r. odbyła się w Zamościu. Zbiórkę zorganizował Bank Żywności w Lublinie przy współpracy z Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie.

Jak informuje MCPR, pracownicy placówki wraz z wolontariuszami zbierali żywność w dziewięciu sklepach: trzech sklepach „Biedronka”:  ul. Lwowska, ul. Lipska , ul. J. Zamoyskiego, w sześciu „Sklepach PSS Społem”: ul. Nowy Rynek, ul. Reja, ul. Lipska, ul. Św. Piątka,   ul. Hrubieszowska, ul. Bohaterów Monte Cassino.

W ramach Wielkanocnej Zbiórki Żywności razem zebrano 940,40 kg żywności: w piątek 05.04.2019 r. łącznie zebrano 520,89 kg.,  w sobotę 06.04.2019 r. łącznie zebrano  418,51 kg.

Z zebranej żywności przygotowano 74 paczki żywnościowe. Paczki zostaną wydane osobom i rodzinom objętym świadczeniami pomocy społecznej, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, osoby i rodziny do otrzymania paczki zostały wskazane przez pracowników socjalnych.

W przeprowadzeniu zbiórki żywności wraz z pracownikami MCPR udział wzięło 50 wolontariuszy – była to młodzież z następujących szkół: „Ekonomik” – 27 osób, „Plastyk”– 8 osób , Szkoła  Podstawowa Nr 4 w Zamościu – 15 osób.

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie składa serdeczne podziękowania wszystkim Wolontariuszom i osobom przekazującym żywność podczas „Wielkanocnej Zbiórki Żywności”.

(inf. UM Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *