Andrzej Dudek – nowym prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego

17 maja br. nowa Rada Nadzorcza Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w składzie: Robert Rychter, Marcin Mazur-Chromiak i Marcin Podsiadło – odwołała ze stanowiska obecną prezes spółki panią Magdalenę Godek.

Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała na to stanowisko pana Andrzeja Dudka (53 l.), inżyniera posiadającego doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i zarządzaniu projektami, także audytora i doradcę branży IT.

To absolwent Akademii Rolniczej im. H. Kołłątaja w Krakowie. Pracował m.in. w Urzędzie Rejonowym w Zamościu, był szefem projektów teleinformatycznych w GPS Systems Sp. z o.o. (2001-2011), zarządzał projektem realizacji RZZO Dębowiec w PGK Sp. z o.o. w Zamościu (2011-2015). Ponadto kierował projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych (także w zakresie budownictwa OZE) w zamojskiej firmie  Budmat Sp. J. T. Rozmus, J. Małysz (2015-2016). Ostatnio był zatrudniony w firmie KLD dealer Citroen. Prywatnie lubi podróże, coaching oraz technologie informatyczne i cyberbezpieczeństwo.

Andrzej Dudek pełnić będzie obowiązki szefa spółki do czasu wyboru nowego prezesa w konkursie. Jego zadaniem będzie stworzenie planu i strategii spółki, w tym możliwości pozyskania dodatkowych funduszy na budowę tanich mieszkań. Zajmie się też sprawdzeniem finansów, procedur przetargowych oraz innych działań podejmowanych przez dotychczasowy zarząd TBS. Wśród tych ostatnich będzie przeprowadzenie audytu dotyczącego zamiany działek z deweloperem przy ul. Wyszyńskiego.

Andrzej Dudek jako p.o. prezesa spółki będzie miał, podobnie jak inni szefowie miejskich spółek, obniżone wynagrodzenie w stosunku do dotychczasowych uposażeń prezesów./ UM

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *