Analiza budżetu miasta Zamościa na 2017 r. przez Radnych PIS

W dniu 21 grudnia 2016 roku w Biurze Poselskim Sławomira Zawiślaka odbyła się konferencja prasowa Klubu Radnych PiS w Zamościu, której tematem był budżet miasta Zamościa na 2017 r.

W pierwszej części konferencji radni wskazali, że dzięki ich skutecznym działaniom podatki od nieruchomości nie zostały podniesione i pozostały na poziomie roku 2015. Następnie Radni Klubu PiS w Zamościu poinformowali opinię publiczną o złożonych wnioskach do budżetu, które w większości nie zostały uwzględnione przez Pana Prezydenta w budżecie na 2017 rok.

W dalszej części konferencji radni krytycznie odnieśli się do zaproponowanego projektu budżetu, krytykowali zbyt wysoki deficyt, wysokość zadłużenia – 31 milionów złotych, część zgłoszonych inwestycji w ich ocenie jest mało realna.

Radni przypomnieli, że Pan Prezydent zaakceptował program samorządowy PiS, gdy kandydował na urząd Prezydenta Miasta i oczekują, że będzie on realizowany. Radni informują, że ostateczną decyzję w sprawie głosowania nad budżetem podejmą na zebraniu klubu przed sesją, gdyż nie wszystkie komisje na ten czas zakończyły procedowanie nad budżetem.

Na zakończenie konferencji Klub Radnych PiS złożył życzenia Mieszkańcom Zamościa Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *