Akademia Zamojska Trefl Zamość MISTRZAMI POLSKI

Kolejny już sezon zawodnicy Trefl Zamość nie schodzą z podium Akademickich Mistrzostw Polski, tym razem w Gdańsku w Finale – zgarnęli wszystko. AKADEMIA ZAMOJSKA zdobywa kolejne Akademickie Mistrzostwo Polski.

Podopieczni Piotra Kostrubca wystąpili w składzie: Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Damian Węderlich i Jan Zandecki.

Mistrzowie przez fazę grupową, ćwierćfinał i półfinał – przeszli jak “burza” wszystkie mecze wygrali 3:0. Sam finał z niezwykle mocną drużyną z Politechniki Gdańskiej był na prawdę wspaniałym widowiskiem, wynik po czterech starciach – 2:2. Do decydującego pojedynku wyszli: Jakub Folwarski (AKADEMIA ZAMOJSKA) i Sławomir Dosz (Politechnika Gdańska) – i tu się dopiero działo !!! Cztery sety i 2:2 – ostatni decydujący set to niesamowite zagrana, walka o każdy punkt i dla wszystkich obserwujących stron niemal “zawał serca”. Jednak aktualny Akademicki Mistrz Europy Jakub Folwarski – wytrzymał tą “walkę nerwów” lepiej niż przeciwnik i zwyciężył 5 seta na przewagi 14:12. Kuba dodatkowo został wyróżniony nagrodą Mistrza Andrzeja Grubby – dla najlepszego zawodnika turnieju !!!

GRATULACJE PANOWIE !!! Dopisujecie do “kart” AKADEMII ZAMOJSKIEJ kolejny Wielki Sukces !!!