3,5 mln na LEDy w Zamościu

Miasto Zamość kontynuuje modernizację miejskiego systemu oświetlenia, która rozpoczęła się w 2018 roku.

Do końca listopada na terenie miasta zostanie zamontowanych 485 nowych opraw oświetleniowych na ulicach: Starowiejskiej, Peowiaków, Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Al. Wojska Polskiego. Staną tam 193 nowe słupy oświetleniowe. Projekt obejmuje również wykonanie 2 interaktywnych przejść dla pieszych w okolicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o. o. oraz przy Komendzie Policji. Prace właśnie się rozpoczynają.

Do tej pory wymieniono już 1245 punktów świetlnych na energooszczędne oprawy LED na ulicach: Hrubieszowskiej na odcinku od Ronda Honorowych Dawców Krwi do granicy miasta (łącznie z rondem), Al. Jana Pawła II,  Lubelskiej, Legionów na odcinku od Ronda Wysiedlonych Mieszkańców Zamojszczyzny do Al. Jana Pawła II, Lipskiej, Lwowskiej, Partyzantów, Powiatowej, Piłsudskiego, Sikorskiego.

Na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu (przy ul. Marszałka J. Piłsudskiego 65) zainstalowano tablicę informacyjną ze stacją do odczytu pomiaru jakości powietrza w Zamościu. Na rondach Ordynacji Zamojskiej i Honorowych Dawców Krwi, na każdym maszcie oświetleniowym zamontowano instalację fotowoltaiczną.

Dzięki modernizacji systemu oświetlenia ulicznego, zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną służącą oświetleniu, co przełoży się (w skali globalnej) na redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery, obniżą się koszty zużycia energii i utrzymania infrastruktury oświetleniowej. Mieszkańcy miasta i turyści, a także osoby przejeżdżające przez Zamość będą korzystać z nowoczesnego i efektywnego oświetlenia ulicznego co znacznie poprawi bezpieczeństwo w ruchu ulicznych.

Całkowita wartość projektu zaplanowanego na lata 2018-20200 wynosi 3 555 997,93 dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego to 2 800 000 zł.

( inf.i grafika UM Zamość, fot. ilustracyjne; archiwum ŻZ)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *